Ortopedik Engelliler için Engelsiz ATM

Engelsiz ATM
(Ortopedik Engelliler için)

SN 521 500 normlarından* da referans alınarak yüksekliği düzenlenmiş Engelsiz ATM’lerin standartları için Birleşik Sakatlar Federasyonu’ndan destek alınmıştır. Bu ATM’lerde tekerlekli sandalye kullanan kişilerin fiziksel bir engelle karşılaşmadan rakam giriş paneline ve ATM ekranı yanında yer alan tuşlara ulaşması sağlanmaktadır. Bu ATM’lerin önünde tekerlekli sandalye ile gerekli manevrayı yapabilecek alan bırakılmakta ve Yapı Kredi müşterisi olsun veya olmasın banka kartı ya da kredi kartı sahibi olan her ortopedik engellinin bu ATM’lerden tüm bankacılık hizmetlerini alabilmeleri sağlanmaktadır.

Ortopedik engelliler için Engelsiz ATM’ler Türkiye genelinde İstanbul, İzmir, Adana, Muğla, Ankara, Samsun, Aydın, Kahramanmaraş, Tokat, Erzincan, Antalya, Tekirdağ, Yalova ve Kocaeli illerinde hizmet vermektedir.

Size en yakın Engelsiz ATM için tıklayınız.

Engelsiz ATM Ortopedik Engelliler için

* Telif hakkı İsviçre Bina Rasyonalizasyonu Araştırma Merkezi”nde bulunan “Özürlü kişilere uyarlanmış yapılar” isimli SN 521 500 normu, kamuya açık bina ve düzenlemeler için olduğu kadar meskenler için de istenen asgari düzeydeki ulaşılabilirlik özelliklerini belirlemektedir